انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

اندازه گیری قطر واقعی یک سیم بکسل باید در دو نقطه از سیم که حداقل فاصله آنها از هم یک متر ب

اندازه گیری قطر سیم بکسل

اندازه گیری قطر واقعی یک سیم بکسل باید در دو نقطه از سیم که حداقل فاصله آنها از هم یک متر باشد، صورت گیرد. در هر یک از این دو نقطه باید بیشترین فاصله بین دو انتهای رشته مقابل هم با کولیس اندازه گیری شود و سپس این اندازه گیری با دو رشته عمود بر این دو تکرار گردد. میانگین چهار اندازه گیری که بدین طریق حاصل می شود این قطر معمولا دکی تفاوت قطر واقعی سیم بکسل خواهد بود. با قطر اسمی سیم بکسل ان دارد. بر طبق استانداردهای آمریکا، حد مجاز این تفاوت ها از ۱ درصد تا ۴درصد برای سیم بکسل های میلیمتری و از صفر تا ۵درصد برای سیم بکسل های اینچی خواهد بود.

سیم بکسل از نظر مغزی.

لایه داخلی فولادی یا core main wire :این نوع لایه از یک سیم یا چند سیم نظیر سایر لایه های سیمی و در بعضی موارد با ساختمان پیچیده تر از سایر لایه ها تشکیل شده است.معمولا از ۱۹ سیم تشکیل شده و اغلب سیم بکسل های با قطر کمتر دارای این نوع لایه داخلی می باشند. از آنجایی که در مواردی از مصرف، قدرت و استحکام بیش از هر عاملی مد نظر است در این موارد از سیم بکسل های مغزی فولادی استفاده می گردد. جراثقیل های قسمت فولادسازی یا نقاطی که سیم بکسل تحت حرارت قرار می گیرد، بخاطر اینکه سیم بکسل های مغزی فولادی دارای مقاومت و استقامت بیشتر می باشند، از این نوع سیم بکسل ها استفاده می کنند.

در سیم بکسل قطر پائین معمولا لادی با یک کلاف بافته می شود اما در سیم بکسل قطر بالا خود یک طناب مستقل می باشد که در مرکز طناب قرار می گیرد و عمده ترین خواص آن این است که برای کلاف های بیرونی حفاظت بیشتری را ایجادکرده و ضمن کار باعث دفرمه شدن سیم نشود و توزیع بهتری از نیروی کششی را در هر یک از کلاف ها ایجاد نماید

لایه داخلی مستقلcore rope wire independent : سیم با لایه مستقل از هفت لایه سیمی ۷*۷ تشکیل گردیده است. بکسل های با لایه داخلی مستقل برای کارهای سنگین و مقاوم در برابر لهیدگی و مچاله شدن بکار می روند. دو نوع سیم بکسل با لایه فولادی داخلی و مستقل در محیط های کار گرم مناسب هستند و مقاومت کلی سیم بکسل را ٪۷/۵ زیادتر می کند.

عوامل موثر در انتخاب سیم بکسل

  • طول سیم بکسل
  • سایزطناب فولادی (قطر)
  • ساختار طناب فولادی
  • پریفرم بودن یا پریفرم نبودن سیم بکسل
  • جهت و نوع تاب
  • پرداخت مفتول (نوع پوشش مفتول)
  • درجه بندی سیم بکسل (نیروی کشش طناب فولادی)
  • نوع مغزی
  • ساختارهای اساسی

سیم بکسل نتاب جزو پر کاربرد ترین سیم بکسل های موجود در این صنعت است. این نوع سیم بکسل به دلیل محکم بودن و حفظ کردن شکل ظاهری خود در حین انجام عملیات، بیشتر در جرثقیل های بالا برنده استفاده می شود. البته کاربرد های دیگری نیز دارد که در بالا به آن اشاره شده است.

این سیم بکسل ها دارای سایز مختلفی هستند و نسبت به نوع فعالیت کاری که قرار است صورت بگیرد، از بین انواع سیم بکسلهای نتاب انتخاب می شود. 

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 18 مهر 1396ساعت 15:15  توسط shahanggar 

 
close
تبلیغات در اینترنت