انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

از روش بازرسی چشمی سیم بکسل با استفاده از دستمال تنظیف (rag-and-visual) برای بازرسی صدمات خارجی به س

روش اجرایی بازرسی چشمی سیم بکسل چگونه است؟

از روش بازرسی چشمی سیم بکسل با استفاده از دستمال تنظیف (rag-and-visual) برای بازرسی صدمات خارجی به سیم بکسل و تشخیص شکستگی وایرها استفاده نمایید. (مترجم: روش بازرسی چشمی سیم بکسل با استفاده از دستمال تنظیف به این صورت است که سیم بکسل را با سرعت خاصی از میان دستمال تنظیف عبور می دهیم، اگر هر یک از وایرهای داخلی مجموعه سیم بکسل دچار شکستگی شده باشند، سطح زبری ایجاد کرده و باعث می شود که دستمال تنظیف در آن قسمت گیر کند. به این روش، شکستگی های ریز سیم بکسل به راحتی قابل شخیص خواهد بود) پس از انجام این تست نیاز است که سیم بکسل را متوقف کرده و محل مورد نظر را به صورت چشمی نیز بررسی کنیم. به یاد داشته باشیم که برای بازرسی شکستگی سطحی سیم بکسل نیاز است که حتماً بازرسی چشمی نیز انجام شود زیرا همه شکستگی های وایر در سیم بکسل به دستمال تنظیف گیر نمی کنند.

 

 

بازرسی سیم بکسل

شکستگی وایرها در سیم بکسل

– قطر سیم بکسل را اندازه گیری کنید و آن را با قطر اولیه (اسمی) سیم بکسل مقایسه کنید. اگر این دو اندازه با هم متفاوت هستند،‌ این تفاوت در قطر، نشانگر شکست وایرهای خارجی و یا داخلی سیم بکسل می باشد. کاهش قطر سیم بکسل در تاور کرین مطابق استاندارد ASME B30.3 به میزان ۵% قطر اسمی ، مجاز بوده و بیشتر از آن باید سیم بکسل تعویض شود.

– هرگونه خراش،‌ خوردگی، ایجاد حفره و وضعیت روغنکاری سیم بکسل را به صورت چشمی بررسی نمایید. مارلین اسپایک (Marlin Spike) را از زیر یکی از رشته های سیم بکسل وارد کرده و بچرخانید تا یک رشته از سیم بکسل را از جای خود بلند کرده و سیم بکسل باز شود و بتوانید آن را بازرسی نمایید.

بازرسی سیم بکسل

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 18 مهر 1396ساعت 15:15  توسط shahanggar