انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

سیم بکسل که با متعلقاتش برای اتصال شامل گوشواره، حلقه، مهارکش، بست بکسل، شگل و... بکار برده می شوند،

سیم بکسل چیست

سیم بکسل که با متعلقاتش برای اتصال شامل گوشواره، حلقه، مهارکش، بست بکسل، شگل و... بکار برده می شوند، پر کاربرد ترین قطعات در بلند کردن اجسام در صنعت می باشند. در بلند کردن اجسام در صنعت و حمل بارهای ظریف و حساس نیز از تسمه های پارچه ای استفاده می شود.

 

تعریف سیم بکسل

 

سیم بکسل از بافت چند رشته تشکیل می شود که هر رشته خود از بافت چند مفتول تشکیل شده است. در معرفی ساختار سیم بکسل از دو مقدار عددی استفاده می شود که عدد اول تعداد رشته های سیم بکسل را معرفی می کند و عدد دوم تعداد مفتول در هر رشته را معرفی می کند. البته علاوه بر این دو مقدار عددی دو مشخصه دیگر نیز برای معرفی سیم بکسل ها گفته می شود که یکی نوع مغزی(کنف یا فولاد) سیم بکسل است و دیگری نوع بافت سیم بکسل است.

مغزی سیم بکسل از دو نوع فولادی و کنفی تشکیل شده اند که با IWRC و FC معرفی می شوند. سیم بکسل با مغزی فولاد استحکام بالاتری دارد و در نتیجه انعطاف کمتری هم دارد. بنابراین نوع کاربرد سیم بکسل یک معیار خیلی مهم در انتخاب مغزی آن است. مغزی سیم بکسل هم می توانند از چند رشته تشکیل شود که آنها هم بافت خاص خودشان را دارند.

بافت سیم بکسل نیز گوناگون هستند و در بعضی از بافتها از مفتولهایی با قطر مختلف استفاده می شود. علاوه بر قطر مفتول بکار رفته، نحوه قرارگیری مفتولها در هر رشته نیز ویژگی ویژه ای به سیم بکسل ها می دهد.

جنس سیم بکسل می تواند هم از فولاد و هم از استیل تولید شده باشند که هر یک خواص ذاتی ویژه ای به سیم بکسل می دهد. پس شرایط آب و هوا در انتخاب جنس سیم بکسل از مهمترین عوامل به شمار می رود.آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 25 مهر 1396ساعت 15:04  توسط shahanggar