انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

تسمه یازنجیر قسمت کششی یک الواتور می‌باشد تسمه‌های منسوج لاستیکی که در

قسمت کششی در الواتور

تسمه یازنجیر قسمت کششی یک الواتور می‌باشد تسمه‌های منسوج لاستیکی که در نوار نقاله‌های لاستیکی کاربرد دارند در الواتورها نیز استفاده می‌شوند باکتها توسط پیچهای با سر مخصوص به تسمه بسته می‌شوند سر پیچها پایین‌تر از سطح تسمه قرار می‌گیرد تاهنگام عبور از روی پولی با آن تماس پیدا نکنند پهنای تسمه باید ۳۵ تا ۴۰ میلی‌متر از پهنای باکت بیشتر باشد. به منظور افزایش طول عمر سرویس یک لایه از مواد فشرده باید بین باکت وتسمه قرار گیرد تا محل تماس آنها را افزایش داده و تنش اعمالی کاهش یابد. همچنین وجود این لایه از قرار گرفتن هر قطعه سخت و ساینده در بین باکت و تسمه که هنگام عبور از دور پولی در بین ان فشرده می‌گردد جلوگیری می‌کند. پهنای تسمه از بین مقادیر ۱۵۰-۲۰۰-۲۵۰-۳۰۰-۴۰۰-۵۰۰ انتخاب می‌شود تسمه‌های از نوع تقویت شده با کابلهای فولادی نیز استفاده می‌شود.

زنجیرهایی که در الواتورهای زنجیری استفاده می‌شوند از نوع Round Link Chainبرای ظرفیتهای بالا و معمولیو Flat Link Chainمی‌باشند. در نوع زنجیری باکتها توسط گیره‌ها وکرپیهای مخصوص پیچ و مهره ویا توسط پرچکاری بسته به نوع زنجیر متصل می‌گردند. برای پهنای بالای ۳۲۰ میلی‌متر از دورشته زنجیر به موازات هم که می‌تواند به دیواره پشت باکت و یا به دیواره‌های کناری باکتها متصل شود استفاده می‌شوند. انتخاب وسیله کشش (تسمه یا زنجیر) بستگی به ظرفیت الواتور ارتفاع و ماهیت مواد حمل و دمای محیط دارد. تسمه‌های منسوج لاستیکی باکتها را با استحکام کمتری نگاه می‌دارد ودارای تحمل کمتری نسبت به زنجیر داردولی دارای قابلیت سرعت بیشتری بوده وسایش و استهلاک کمتری نسبت به حالتی که با زنجیرمواد حجیم وساینده را حمل می‌کنیم دارا می‌باشد.

بنا به دلایل بالا تسمه‌ها اصولاً در الواتورهای با سرعت بالا و ظرفیتهای کم یا متوسط تا ۸۰ متر مکعب بر ساعت وتا ارتفاع ۲۵ تا ۴۰ متر کاربرد دارند. این نوع الواتورهابرای حمل مواد پودری کلوخه‌ای ریز وباسنگینی متوسط و کم استفاده می‌شوند.

زنجیرها در ظرفیتهای بالا و برای حمل مواد کلوخه‌ای درشت و سنگین ومواد داغ که ممکنست به تسمه‌های لاستیکی صدمه بزنند استفاده می‌شود سرعت الواتورهای تسمهای بین 0.8-2.5 m/secوبرای زنجیری بین 0.4-1.25 m/secمی‌باشد

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید : 

1- سیم بکسل

2- زنجیر و اتصالات

3- زنجیر الواتور

4- سیم بکسل جرثقیل

5- سیم بکسل آسانسوری

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  دوشنبه 10 مهر 1396ساعت 13:53  توسط shahanggar