انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

پیچیدن سیم بکسل به صورت منظم و محکم به دور درام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به جهت تاب و

نحوه پیچیدن سیم بکسل به دور درام

پیچیدن سیم بکسل به صورت منظم و محکم به دور درام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به جهت تاب و کشش، سیم بکسل به محض قرار گرفتن روی درام تمایل به چرخش و پیچیدن دارد. این خصوصیت باعث می شود که سیم بکسل به راحتی در یک جهت خاص پیچیده شود. اگر لایه اول از پیجیدن سیم بکسل بر روی درام یا قرقره به خوبی و محکم انجام شود می توان تضمین نمود که لایه های بعدی نیز به طور مناسب و منظم پیچیده خواهند شد.

اگر جهت پیچیدن سیم بکسل به درستی انتخاب نشود، اولین لایه از سیم بطور منظم و محکم قرار نمی گیرد، و باعث می شود لایه دوم بین دورهای لایه اول به شکل نامناسب گیر کند. پیچیدن های ناهموار حتی بر روی لایه هایی که به درستی پیچیده شده اند تاثیر میگذارد و باعث فرسایش سیم می گردد..

“قانون دست” یک راه مناسب برای بررسی نحوه صحیح قرار گرفتن سیم بکسل بر روی درام است. انگشت شست را در کناره درام و جایی که انتهای سیم بکسل قرار دارد نشانه بگیرید. در حالی که انگشت اشاره شما بر روی محلی است که سیم بکسل می بایست قرار بگیرد. اگر کف دست رو به بالا باشد نشان دهنده این است که جهت پیچیدن می بایست از زیر به بالا باشد و اگر کف دست رو به پایین باشد یعنی جهت پیجیدن باید رو به بالا باشد. اگر از دست راست استفاده می کنید از روش راست دست استفاده کنید و بالعکس. تاب چپ همیشه به سادگی قابل دسترس نیست، بنابراین تجهیزات را در صورت امکان به صورت تاب راست استفاده طراحی کنید.

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 18 مهر 1396ساعت 15:15  توسط shahanggar