انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

ورق گیر یا گیره ها در عملیات باربرداری و تجهیزاتی برای گرفتن وبلند کردن ورقها و ستونهای فلزی هستند.

ورق گیر

ورق گیر یا گیره ها در عملیات باربرداری و تجهیزاتی برای گرفتن وبلند کردن ورقها و ستونهای فلزی هستند. ورق گیرها در انواع مختلف ساخته شده و براساس وزن بار مشخص می شوند. هنگام استفاده از این ورق گیر ها ، به جهت صحیح نصب آن روی ورق یا ستون توجه کنید به طوری که چنگش یا گیرایی مناسب و لازم بین ورق و گیره به وجود آید . ضمنا به یاد داشته باشید تا از هر گیره یا ورق گیر فقط برای بلند کردن و جابه جایی یک ورق استفاده کنید و هرگز بیش از یک ورق را با یک گیره جابه جا نکنید زیرا احتمال دررفتن و سرخوردن ورق بسیار است . همیشه متناسب با ظرفیت ورق گیر یا گیره ها از آن برای جابه جا کردن بار استفاده کنید.
ورق گیرها بصورت عمودی و افقی میبا شند که بستگی به تناژ و مدل آن به انواع ضامن دار و بدون ضامن با دهانه فک گاز گیر از 0 تا 100 میلیمتر تقسیم بندی میشوند .
از وارد آوردن نیرو ، فشارهای جانبی و کشیدن جانبی ورق گیر یا گیره ها خودداری کنید.
قبل از به کارگیری ، ورق گیر ها را از لحاظ موارد زیر بازرسی کنید :
فرسودگی فک ها
ضعیف شدگی
شل بودن اجزا
شکستگی
داشتن علامت SWL
زنگ زدگی ، خوردگی
ترک خوردگی اجزا

گیره های مخصوص ستون های فلزی تا ظرفیت 12 تن نیز با فک های قابل تنظیم طراحی شده اند. ظرفیت این گیره ها در انواع قابل تنظیم یا ثابت ، مانند قیچی یا به شکل پیچ و مهره ای برای کارهای دائمی یاموقت طراحی و ساخته می شوند.
بیشتر گیره های ستونی برای بستن به ستون در زاویه ی 90درجه طراحی شده اند . اگر شرایط کاری شما به گونه ای است که نیازمند زوایای دیگری هستند باید مطمئن شوید که گیره ی مورد نظر برای زاویه ی مشخص شده طراحی و کاربرد داشته باشد.
نکته ی حائز اهمیت ، انتخاب و استفاده صحیح گیره ی متناسب با نوع و شرایط کار است . به کمک موارد زیر می توانید گیره ی صحیح برای انجام کار خود را انتخاب کنید :
نوع گیره به شکل قابل تنظیم ، غیرقابل تنظیم ، پیچی شکل ، پیچ و مهره ای یا قیچی است .
ظرقیت گیره ، اندازه ی ستون و تناسب ابعاد گیره با ستون مورد نظر
نوع وسیله ی بالابر مورد استفاده
کاربرد دائم یا موقتی کار

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 18 مهر 1396ساعت 15:15  توسط shahanggar