انواع سیم بکسل در بازرگانی شاهنگ گر

با توجه به طراحی و ساختار سیم های فولادی ، طناب فولادی و یا همان سیم بکسل مزایایی ارائه می دهد که به

مزایای استقاده از سیم بکسل در آسانسور

با توجه به طراحی و ساختار سیم های فولادی ، طناب فولادی و یا همان سیم بکسل مزایایی ارائه می دهد که به وضوح آن را واجد شرایط استفاده در دستگاه آسانسور میکند. ولی مزایای اصلی آن عبارتند از :
الف) افزونگی سیم ها بر روی یکدیگر و یا پشتیبای سیم ها از یگدیگر به دلیل موازی بودن با یکدیگر به گونه­ای که حتی پس از بریدگی برخی از این سیم­ها، مجموعه‌ی این عناصر مجزا در کل به خوبی عمل میکنند.
ب) ظرفیت شناسایی زمان تعویض سیم بکسل بواسطه بازرسی بصری بدین معنی که امکان تعیین میزان آستانه‌ی خمش و فرسایش طناب­های مورد استفاده،از طریق چشم غیر مسلح وجود دارد . قبل از اینکه سیم بکسل به وضعیت خطرناکی برسد ، به راحتی میتوان با چشم و بازرسی معیارهای خارجی سیم بکسل ، نسبت به تعویض آن اقدام نمود . زمان تعویض و یا پایان عمر سیم بکسل در آسانسور برای دور انداختن سیم بکسل قبل از خطرناک شدن شرایط آن یکی از مزایای اصلی استفاده از آن در آسانسور می باشد .
به چه شکل سیم بکسل در بر روری فلکه اصلی آسانسور در معرض فشار قرار میگیرد ؟
هنگام حرکت سیم بکسل بر روی قرقره اصلی موتور آسانسور و یا قرقره های انحرافی در سیستم های تعلیق مختلف ، سیم ها در سیم بکسل در معرض عوامل فشار شامل تنش، فشار خمشی، پیچشی و فشردگی قرار میگیرند که همه به فرسایش خمشی و فرسایشی سیم بکسل کمک میکنند. در طی فشار خمشی، سیم ها در رابطه با یکدیگر خم میشوند، اصطکاک ایجاد شده بین سیم موجب سایش و خوردگی میشود. با افزایش استفاده از آن، مسئله سایش و فرسایش برجسته تر می شوند. به عنوان مثال، تعداد شکست های سیم به نسبت طول افزایش می یابد، بازرسی منظم، زمان صحیح برای تغییر طناب را تعیین خواهد کرد و یا عمر باقی مانده را تخمین میزند.

آخرين ويرايش: سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور

برچسب ها:

سيم بکسل زنجير و اتصالات زنجير الواتوري زنجير الواتور
+ نوشته شده در  سه شنبه 18 مهر 1396ساعت 15:15  توسط shahanggar